Vyhlásenie ÚMS po rokovaní s ministrom školstva

14. júna 2024

Vyhlásenie Únie miest Slovenska  po rokovaní s ministrom školstva

Únia miest Slovenska (ÚMS) na dnešnom rokovaní s ministrom školstva Tomášom Druckerom opätovne odmietla návrh novely zákona o financovaní materských škôl v aktuálnom znení. Trváme na tom, že pokiaľ nebudeme poznať konkrétny vplyv na rozpočty našich miest návrh v aktuálnej podobe nemôžeme podporiť. Vítame záujem ministra školstva pokračovať v rokovaní a hľadaní vzájomného kompromisu. Veríme, že k tomu prispeje aj zriadenie expertnej pracovnej skupiny, ktorá sa bude venovať práve analýze potrebných dát a vplyvu na rozpočty miest.

ÚMS  už  po pondelkovom rokovaní Republikovej rady v Pezinku vyjadrila nesúhlas s aktuálnym návrhom zákona a predloženú zmenu financovania materských škôl, z dielne Ministerstva školstva SR, odmietla. Žiadala tiež aktuálny návrh prepracovať a naďalej  rokovať s rezortom školstva o možných riešeniach.