Plošného testovania sa cez víkend ujali aj zahraniční zdravotníci

4. novembra 2020

Nečakanou pomocnou rukou samosprávam boli počas prvého kola celoplošného testovania obyvateľov Slovenska aj zdravotníci z Maďarska a Rakúska. Pomoc prišla zo Semmelweis Univerzity v Budapešti a od Armády Rakúska. Prezident Únie miest Slovenska Richard Rybníček poďakoval všetkým, ktorí sa na prvom kole celoplošného testovania podieľali a osobitne chcel poďakovať aj rektorovi Semmelweis Univerzity v Budapešti Bélovi Merkelymu a rakúskej veľvyslankyni Margit Bruck-Friedrich. Richard Rybníček: „Dokázali naozaj v rekordne krátkom čase spolupracovať. Veľmi si vážim, že prišli a v extrémne zložitých podmienkach boli ochotní pomôcť. “ Únia miest Slovenska si veľmi váži a ľudsky hlboko oceňuje tento krok a úprimne chce ešte raz poďakovať všetkým, ktorí na tomto nesmierne náročnom procese, aký nemá v novodobej histórii Slovenska obdobu, participovali. Všetky krajiny naprieč celým svetom od marca tohto roka čelia bezprecedentnej kríze ohrozujúcej životy ľudí. Nikto z nás nečakal, že niekedy v strede Európy budeme čeliť epidémii, ktorá preverí schopnosti, ale aj hodnoty každého z nás. Únia miest Slovenska je stavovským združením najväčších miest na Slovensku, v ktorých žije viac ako tretina obyvateľov na Slovensku. Predošlý víkend prešli naše mestá obrovskou skúškou pri celoštátnom testovaní občanov. Spolupráca štátu, samosprávy, zdravotníkov a dobrovoľníkov bola výrazom spolupatričnosti, dôvery ale aj spoločnej nádeje, že sa každodenný život upokojí a stane znova všedným.