Mestá sú za prijatie lockdownu a čo najskôr

13. decembra 2020

Únia miest Slovenska sa, po dnešnom online rokovaní s členskými mestami, zhodla na tom, že súčasná epidemiologická situácia je, v niektorých mestách, neudržateľná. Žiadajú preto vládu o čo najskoršie prijatie lockdownu. Mestá a samosprávy apelujú na vyššiu zodpovednosť obyvateľov a podporujú odporúčania odborníkov v tom, aby boli prísnejšie opatrenia v krajine prijaté čo najskôr. Prezident Únie miest Slovenska Richard Rybníček: „ Ak chceme situáciu zvládnuť, rešpektujme nariadenia odborníkov a snažme sa obmedzovať kontakty, mobilitu a odložme všetko, čo sa odložiť dá. Buďme zodpovední a doprajme si izoláciu v záujme zachovania vlastného zdravia, ako aj zdravia našich blízkych. Neberme súčasnú situáciu na ľahkú váhu. Ak chceme aj blížiace sa vianočné sviatky prežiť zdraví, majme to na pamäti neustále.“ Únia miest Slovenska zároveň plne podporuje dnešné vyjadrenie prezidentky SR Zuzany Čaputovej. Prezidentka sa vo svojom prejave postavila na stranu vedcov, odborníkov a expertov, ktorí predstavili desatoro odporúčaní pre spomalenie koronavírusu pre slovenskú verejnosť. Čelíme jednej z mnohých kríz, ktoré preverujú naše životy, naše hodnoty a postoje. Na každom jednom z nás záleží. Buďme zodpovední.