Dobrá správa pre rodičov, zlá pre samosprávy: Škôlky by mohli byť bez poplatkov

13. júna 2024

Od budúceho roka by rodičia detí, ktoré navštevujú materskú školu, nemuseli platiť poplatky. Ministerstvo školstva totiž plánuje financovanie škôlok zmeniť. Po novom by ich nefinancovali samosprávy, ale štát. Mestám a obciam sa tieto zmeny nepáčia.

Všetko momentálne financujú mestá a obce z podielových daní. Okrem toho platia poplatky aj rodičia. Po novom ale čaká financovanie zmena. Škôlky by mali dostať peniaze od štátu, a to na základe toho, koľko detí materskú školu navštevuje.

Zdroj