Únia miest Slovenska ďakuje prezidentke za podporu samospráv

14. júna 2024

Únia miest Slovenska chce aj verejne poďakovať odchádzajúcej prezidentke Zuzane Čaputovej, že počúvala hlas miest, zaujímala sa o ich problémy, konzultovala relevantnú legislatívu a podporovala slovenskú samosprávu.

"Únia miest Slovenska chce aj verejne poďakovať odchádzajúcej prezidentke Zuzane Čaputovej, že počúvala hlas miest, zaujímala sa o ich problémy, konzultovala relevantnú legislatívu a podporovala slovenskú samosprávu," uviedla ÚMS. Podotkla, že prezidentka sa ako jedna z mála zaujímala aj o špecifické problémy slovenských miest.

ÚMS zároveň verí, že v rovnakom trende bude postupovať aj Pellegrini. "Tiež pozná problémy samosprávy. Dúfame, že nedovolí, aby boli slovenské mestá odsúvané na druhú koľaj, ale zostanú relevantnými partnermi v rámci rozvoja Slovenska a kvality života obyvateľov," poznamenala.

Zdroj